Ние – ученици и учители от ОУ „Никола Й. Вапцаров“, с. Широка лъка, с вълнение, признателност и поклон пред героите от Априлското въстание осъществихме: конкурс за литературна творба; час на класа, посветен на годишнината; изготвена презентация от ученици от шести и седми клас; интердисциплинарен урок по родолюбие в прогимназиален етап, подготвен от г-жа Чотрева – ст. учител по история и цивилизации, география и икономика и г-жа Шопова – ст. учител по български език и литература и английски език. Гост на урока беше г-н Васил Седянков – кмет на с. Широка лъка.
Защото, за да знаем къде сме тръгнали, трябва да знаем какво е било в миналото, да имаме памет за герои и събития и да предаваме на тези след нас!
Предстои учебна екскурзия до гр. Копривщица – град, който трябва да посети всеки българин.
